TV
ЕВГЕНИ КИРИЛОВ Галерия

ЕВГЕНИ КИРИЛОВ

ПОЛИТИК

26-01-1945г./

ЗОДИЯ   ВОДОЛЕЙ

Евгени Захариев Кирилов е български политик. Народен представител в 37 НС, 38 НС, 39 НС И 40 НС. От 2005 до 2006 е евронаблюдател от България. От 2007 до 2014 е евродепутат.

През 1971 г. завършва висше инженерно образование в Университета в Рощок, Германия, а през 1976 г. – „Международни икономически отношения“ и „Международно право“ в Москва.

До 1990 г. е директор „Културен обмен“, член на Националния съвет на ЮНЕСКО. От 1990 до 1993 г. е постоянен представител на Република България за ЮНЕСКО.

От 1997 г. е член на Висшия съвет на БСП. През периода 2001 – 2005 г. е председател на комисията по външна политика и международни връзки на БСП. От 1999 до 2001 г. е член на Бюрото на групата на социалистите в Съвета на Европа.

Депутат в Народното събрание:

37-ото (12 януари 1995 – 19 февруари 1977) от Парламентарната група на БСП – БЗНС „Александър Стамболийски“ – Политически клуб „Екогласност“;

38-о (19 април 1997 – 19 април 2001) от Парламентарната група на Демократичната левица;

39-ото (5 юли 2001 – 17 юни 2005) от Парламентарната група на „Коалиция за България“;

40-ото (2005 – 2007) от „Коалиция за България“.

2005 – 2006 – наблюдател в Европейския парламент

2007 – 2009 – член на Европейския парламент

2009 – 2014 – член на Европейския парламент

Владее английски, френски, немски и руски език.

ЕВГЕНИ КИРИЛОВ

    Социални мрежи